Nevídané rozlišení

Digitální minilab Noritsu QSS-3701 HD se skládá ze skenerového obrazového pracoviště a skeneru HS-1800 a z vyvolávacího procesoru. Minilab QSS-37HD využívá nově vyvinutý laserový osvit (engine), který nabízí dosud nevídané rozlišení 640 dpi ve fázi hlavního i vedlejšího skenování.

Výsledkem jsou fotografie s pětinásobným větším počtem pixelů oproti fotografiím vytištěným na dosavadních minilabech. Všechny tyto pixely navíc se projeví v jemném zobrazení detailů. Fotografie tak získávají rozměr, jaký jim jiné minilaby nedokáží dodat.

Fotografie jsou zhotovovány na vysoce kvalitní profesionální papír Supra Endura VC od firmy Kodak. Zařízení umožňuje zhotovit snímky jak z běžných barevných a černobílých negativů či diapozitivů (135-kinofilm, APS), tak i z digitálních obrazových souborů. Připojené externí DTP pracoviště umožňuje zpracovat soubory z různých datových nosičů.

Minilab každý obrázek z filmu automaticky převede do digitální podoby a navíc oproti běžnému digitálnímu zpracování automaticky upravuje ostrost, kontrast, přeexponovanost nebo podexponovanost filmu a zkreslení (vinětaci) v rozích fotografie.

 

Též je možnost manuální korekce dle přání zákazníka. Díky zpracování obrazu v digitální podobě je možné vyrobit černobílou nebo různě tónovanou fotografii i z barevného filmu.

Samozřejmostí je korekce červených očí způsobených bleskem, vkládání textu, libovolné výřezy a různé fotomontáže včetně renovace poškozených fotografií. Minilab umí automatické zpracování fotografií ve formátu RAW (raw image data). Na základě smlouvy se společností Adobe Systems obsahuje EZ Controller software pro konverzi formátu RAW. Soubory se z tohoto formátu převádějí do formátu DNG a kvalita snímků se poté zvyšuje pomocí technologie zpracování fotografií AccuSmart vyvinuté společností Noritsu Koki. S využitím této technologie zpřístupněné uvedenou smlouvou vyvinula společnost Noritsu Koki systém, který automaticky vytváří fotografie stejným základním postupem, jako u klasického negativního filmu.

To znamená, že tisk formátu RAW nevyžaduje žádná další zpracování a konverzi. Tyto objednávky lze zpracovat stejně jako kterékoliv jiné. Zhotovovat fotografie je možné jak z řady filmů a i z celé řady digitálních médií. Pro korektní načtení z digitálních předloh je nutné, aby se jednalo o soubory JPEG nebo BMP v RGB kódování (standard) nebo o soubory RAW.

V případě jiných formátů a kódování (CMYK, indexová barva) je nutné tyto soubory převést na některý podporovaný formát. Tento převod je možné uskutečnit za příplatek i jako součást služby. Náš profesionální personál je připraven vyhovět i Vašim neobvyklým požadavkům.

Třída ČSA 270, Hradec Králové 500 03